Finanční problémy? Kdo by je neznal

Téměř každý člověk se během svého života dostane do situace, kterou nazýváme finanční nouze. Někdo si to zažije už při studiu na vysoké škole, pokud ho nemůže podporovat rodina, někdo až později, kdy vstupují do hry nemoci, nezaměstnanost, bytová situace apod.

Finanční problémy mohou nastat pozvolna, když naše příjmy jsou mírně nižší než naše výdaje. Je otázkou, kdy si problému všimneme, protože máme-li u banky sjednaný tzv. kontokorent, může se stát, že se do mínusu propadáme pomalu a všimneme si, až když dosáhneme na dno, když vyčerpáme celý kontokorent a zjistíme, že jej nemáme z čeho splácet. Pokud se do této situace přidá problém např. s dlouhodobou nemocenskou, máme na velký problém zaděláno.

výdaje

Finanční problémy mnoho lidí řeší půjčkou nebo hypotékou. Pokud jste ve skutečně špatné finanční situaci a víte, že budete mít dostatek peněz na splátky, tak proč ne, ale pokud splátka vyřeší pouze splacení už vzniklého dluhu a pokud nebude schopni dodržet své závazky se splácením, je půjčka akorát cesta do pekel čili k exekuci. Než se uvázat k půjčce je mnohem lepší snažit se domluvit na rozumné výši splátek stávajícího dluhu a navýšit své příjmy, abyste byli dostatečně finančně zajištěni.

peníze

Pokud ale i přes všechny finanční špatné zkušenosti chcete jít směrem půjčky nebo hypotéky, můžete zkusit hypotéky bez registru americkahypoteka.cz. Tyto hypotéky jsou určené pro lidi, kteří už mají záznamy v registru neplatičů nebo prošli exekucí. Jako u každé hypotéky musíte dát do zástavy svou nemovitost, proto byste měli dobře zvážit vaše možnosti, zdali to hypotéky jít či ne. Dostat se do finančních problémů je mnohem snazší než se z nich dostat, ale nikdy to není nemožné. Ideální je navýšení vašich příjmů, i kdyby to byl úklid nebo jiná podřadná práce. Pořád lepší podřadná práce než exekuce na krku.