Kam s betonovým plotem

Betonové oplocení z tenkých plochých panelů se začalo před několika lety objevovat u průmyslových staveb i rodinných domů a jeho obliba se rozšířila do povědomí veřejnosti hlavně díky rychlosti výstavby, zajímavému vzhledu a jednoduchému stavebnicovému systému suchého zdění.

popínavé rostliny

Výběhy pro zvířata – betonové ploty Olomouc https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-olomouc/ lze postavit i tak, že se zčásti první řada desek zapustí pod úroveň terénu. Tudy se pak nemohou podhrabat zvířata, jak tomu občas bývá u pletiva. Výběh může být vysoký až dva a půl metru, tudíž se hodí pro psa i domácí hospodářská zvířata, jako jsou kozy, ovce, nelétavé slepice, králíci nebo morčata.

pevná zeď

Pozemek jako kaskáda – koncepce vaší zahrady může být velmi různorodá a jednou z možností, která je poměrně atraktivní, je kaskáda. Odstupňovaný terén vytváří dojem většího soukromí, než kdyby šlo pouze o souvislý svah. Můžete tímto způsobem vytvořit několik rovných ploch, kam umístíte zahradní nábytek, altán, pergolu, zahradní bazén či vířivku, okrasné dřeviny či skalničky. Ve spodní části zahrady se může nacházet užitková plocha pro pěstování zeleniny a hospodářské objekty, jako jsou kůlny a přístřešky. Základ kaskády může vytvořit betonový plot, ovšem musíte počítat s jeho nosností, případně jej vyztužit dvěma vrstvami desek nebo kameny či cihlami. Výhodou betonových desek je jejich povrch, který na zahradě může vytvořit zajímavé estetické řešení.

Rekreační objekty – pozemky se u rekreačních chat oddělují hlavně pletivem nebo živým plotem, zvláště tam, kde preferujeme dobrý výhled. Betonový plot se tu hodí hlavně v místech, jako je hnojiště, sklad palivového dřeva a nářadí, či k zajištění soukromí např. od příjezdové komunikace, od lesního porostu nebo od nepříjemných sousedů. Betonová oplocení mají velmi dlouhou životnost, uvádí se až čtyři desítky let, jsou v podstatě zcela bezúdržbové a nevyžadují žádnou mimořádnou pozornost. Jsou navíc poměrně tenké, takže je bez problémů doplníte vysazenými tújemi či smrčky, které mohou vytvořit předsazený souvislý živý plot.