Nápady na aktivity pro děti, né jen na Velikonoce

Venku je krásně, vy chcete s dětmi něco dělat, ale docházejí nápady. Také už se vám to stalo? Pokud ano, nebo jen koukáte po nových nápadech co s dětmi dělat doma za zábavné aktivity, tady je pár nápadů. 

Co třeba sbírání procházkové duhy? Zní to trochu zvláštně, ale je to krásný a lehký nápad, jak dětem zveselit třeba právě procházku venku. Stačí vám jen pevný papír, fixa, taška a trochu izolepy. Na papír se po jedné straně namalují kolečka, počet koleček je samozřejmě na vás. Kolečka poté jen vybarvíte různými barvami, nejlepší jsou nějaké jednoduché, které nejsou pro děti moc těžké, jako třeba žlutá, zelená, hnědá, oranžová a tak dále. Poté už zbývá jen vzít děti ven a nechat je najít věci stejné barvy jako jsou kolečka, a dát je do taštičky kterou s sebou vezmete. Když přijdete domů, pomozte dětem izolepou na papír nalepit jejich barevné nálezy a zkompletovat tak jejich duhu. 

Venkovní hra - Duha

Dále se nám blíží Velikonoce, tak proč nenechat děti nasbírat barevná vajíčka schována v trávě v bezpečí domova. Budete potřebovat pouze větší dózu, trochu lepidla, nůžky a barevné papíry. Vezmeme zelené barevné papíry a nastříháme je na slabé proužky, které potom všechny dáme do naší větší dózy. Dále s ostatních barevných papírů vystříháme tvary vajíček.

Papírová velikonoční vajíčka

Pokud chcete pro děti jen jedno barevná vajíčka, stačí tvary vajíček vystřihnout z různých papírů, anebo pokud chcete vajíčka více nazdobit, můžeme na vystřižená jedno barevná vajíčka vystřihnou z ostatních barevných papírů i různé vzory, a lepidlem je na ně nalepit. Když máme všechny vajíčka hotová, každé z nich přestřihneme vejpůl, a dáme všechny půlky vajíček do dózy s papírovou travičkou. Lehce a velice opatrně vše v doze promícháme a necháme děti všechny půlky vajíček najít, a postavit je dohromady. Jen pár rychlých obyčejných nápadů, dokáže vaše děti zaměstnat, ale hlavně i zabavit. Děti tyto aktivity pobaví, a to je hlavní, to, aby z nich děti měli radost a užili si je.