Narozeninová oslava vyžaduje důkladnou přípravu, aby se neproměnila v noční můru

Oslavy narozenin jsou pro děti příležitostí k zábavě a radosti, je to pro ně den, stejně důležitý jako vánoční svátky nebo prázdniny. Těší se na ně v rodinném kruhu a rády si je připomenou i mezi kamarády. Koho na oslavu pozvat, bychom měli nechat především na nich. Důležité je s dětmi komunikovat a naplánovat oslavu tak, aby docela obyčejný den proměnila v nevšední zážitek.

kouzelnický trik

Na co bychom neměli zapomínat

Parkovací místa pro pozvané hosty – měli bychom znát předem seznam hostů a počet vozů, které se musí někam umístit.

Dostatek odkládacího prostoru a osvětlení domu – odkládání svrchníků, čepic, deštníků a obuvi a také snadná orientace hostů v domě a v jeho okolí. Zpřístupněné místnosti by měly být osvětleny, aby tu nikdo nebloudil, navíc osvětlení působí přívětivějším dojmem, než temné uzavřené prostory.

malý oslavenec

Vázy a nádoby na květiny – zvláště holčičky bývají obdarovány květinami, a ty bude třeba někam umístit.

Soupiska inventáře – každá párty se neobejde bez občerstvení, takže nezapomínejme na přiměřený počet příborů, talířků, skleniček, židlí, stolů, atd. Případně pomůcky na grilování, nebo na opékání na ohništi. Hosté musí mít k dispozici dostatečné množství papírových ručníků, ubrousků, toaletního papíru, tekutého mýdla. Kuřáci také popelníky.

Koupelna a toalety
Každý z hostů by měl také vědět, kde se nachází koupelna a toalety. Neměli bychom před oslavou zapomínat na včasný důkladný úklid a uschování intimních věcí – vypraného prádla, oděvů, hygienických potřeb apod.

ovocná sladkost

Narozeninový den s kouzelníkem

Narozeninová oslava se může protáhnout třeba na celý den. Za přítomnosti kouzelníka ji lze proměnit v tvořivou hru plnou emocí. Důležité je, aby děti k jeho osobě získaly důvěru, mohou se pak naučit i některé triky, které předvedou svým kamarádům. Čáry a kouzla s pohádkovými bytostmi, s králíky z klobouku, s živou hrdličkou, s kartami, míčky, šátky, obručemi, ale i s běžnými předměty denní potřeby hltají samozřejmě i přísedící dospělí, nejen děti.

Kouzelník pobaví celou rodinu a blízké přátele a snaží se nám všem připomenout, že se život skládá také z maličkostí a drobných radostí, a že bychom se měli dokázat zasmát nejen o víkendech a svátcích. Měli bychom také myslet na kamarády v dětských odděleních nemocnic a v dětských domovech. Někteří kouzelníci to dělají. Účastní se charitativních akcí a baví děti i tam, kde jim zrovna není moc do smíchu.