Skákáním se hubne

Pokud se chcete vyhnout obezitě, měli byste nejen změnit svůj jídelníček k lepšímu, ale zároveň se věnovat nějaké sportování, třeba skákání na trampolíně.

Skákáním se hubne

V naší zemí snad neexistuje rodina, kde by se nevyskytoval alespoň jeden obézní jedince. To není zrovna lichotivá statistika, a není se čemu divit. Vždy Češi už dlouhá desetiletí patří do skupiny zemí s nejtlustšími obyvateli evropského kontinentu. Nejde zde pouze o estetickou problematiku, ale hlavně o zdravotní problém. Nadváha, hlavně velká nadváha a obezita totiž patří mezi rizikové stavy, které mohou přerůst v různá onemocnění, zvláště pak civilizačního charakteru. Pak trpí nejen tělo, ale i psychika. Tento problém zaměstnává lékaře po celém světě, ale nejvíce zdravotnictví na západě, kam už nějaký ten pátek patříme i my.

Trampolína s ochranou sítí

S obezitou se dá ale poměrně době bojovat, a sice pomocí správné zdravé stravy. Vynechejte z jídelníčku všechny smažené, tučné a sladké dobroty a raději se začněte živit ve větší míře zeleninou a ovocem. Kilogramy půjdou dolů velice rychle. Ještě rychleji budete ztrácet váhu, když do svého života necháte proklouznout i sportovní aktivity. Velmi účinné a v poslední době také dost populární je kupříkladu skákání na trampolíně.

Laik si možná řekne, že na skákání nic není, že je to hračka, ale to rozhodně není pravda. A pro člověka, který se normálně skoro nehýbe, jelikož neustále sedí před monitorem nebo televizí, to je namáhavé více než dost. Řeč je pořád o základních cvičebních sestavách, které patří mezi ty nejméně složité a tím pádem i nejméně náročné na fyzičku. Složitější cvičení jsou pak opravdovou zkouškou, ale na to budete mít času dost. V případě, že patříte mezi začátečníky, základy vám budou v začátcích více než bohatě stačit.

Venkovní trampolína

Neexistuje samozřejmě jeden jediný typ trampolíny, ale můžete si vybrat z mnoha verzí. Automatické by mělo být zvolit si takový model, který vás unese. Nosnost je zde stěžejním, ovšem nikoliv jediným kritériem, na které byste měli lpět. Určitě si pořiďte trampolínu s e všemi bezpečnostními prvky, aby vaše cvičení bylo bezproblémové.