Stěhování v Kladně předchází balení věcí

Zásad správného a bezproblémového stěhování existuje celá řada. Patří k nim i organizace práce při demontáži nábytku a balení věcí do krabic.

Krabice s věcmi do jedné místnosti – neopakujte stejné chyby, které již prováděli lidé před vámi. Jednou z nich je rozmístění krabic v celém bytě tak, jak vám přišly pod ruku, anebo v průběhu balení věcí v jednotlivých místnostech. Budete si několik dnů připadat jako ve skladišti a bude vám to zbytečně ubírat energii. Vyskládejte vše v jednom vyčleněném prostoru, sporadicky obývaném, a každou z krabic popisujte, abyste měli přehled, co je uvnitř. Můžete zkusit odnést krabice do uzamykatelného sklepa v bytovém domě nebo do suterénu v objektu rodinném, tady překážet určitě nebudou (pokud ovšem není sklep vlhký a nezapáchá).

čtyři krabice

Demontovaný nábytek – každou z desek pečlivě přebalujte bublinkovou nebo flexibilní fólií a označujte je, abyste byli schopni zas nábytek sestavit. Spojovací součásti (vruty, kolíky, šrouby, podložky) ukládejte do plastového sáčku s uzavíracím zipem a sáček si vložte do svého příručního zavazadla, které máte stále u sebe při ruce. Malé kusy nábytku zřejmě zvládnete rozebrat sami, na ty větší a problematické si můžete objednat stěhováky. Mnoho firem se specializuje na montáže nábytku včetně velmi obtížných situací, jako jsou kompletní přestěhování moderně vybavené kuchyně s vestavěnými spotřebiči.

papírové krabice

Rozdělte si sektory – při stěhování Kladno https://stehovani-mamut.cz/stehovani-kladno/ se stává, že stěhovací firma po příjezdu na místo nebude přesně vědět, co se vlastně stěhuje, co si budete převážet sami a co patří na skládku do sběrného stanoviště. Mějte alespoň v denním předstihu takto rozdělené sektory, aby bylo jasné, co kam patří. Předejděte jevu, kdy někdo z rodiny stojí v obýváku a každého diriguje, kam s kterou krabicí má směřovat. Tím zdržujete i sami sebe a vzniká pak zbytečně napjatá atmosféra.