Stylová výbavička pro vaše miminko

Pokud je vaše těhotenství u konce, nebo jste naopak ještě v začátcích, ale chcete mít dokonalou přípravu, pak jste s námi na správném místě. Poradíme vám, co by nemělo chybět ve vaší výbavičce. Nikdy není pozdě na doplnění všech potřeb a doplňků tak, abyste vy i vaše miminko měli hlavně zpočátku společného života dostatek času a klidu na užívání si sebe navzájem.

ležící miminko

V dnešní době je díky sociálním sítím, ale konec konců i díky společenskému životu, zvykem, že vám ohledně výbavičky každý touží předat své rady, zkušenosti a případně i kritiku v případě, že s pořizováním jednotlivých položek otálíte, ale nic si z toho rozhodně nedělejte. Každý má své tempo a svůj styl, navíc, plno věcí vás ještě samotné napadne v průběhu mateřství, a proto není potřeba mít vše do puntíku připravené, čím dřív tím lépe. Naopak, je lepší pořídit si domů určitý základ, který vám z praktického hlediska bude dávat smysl, a potom postupně své zásoby přeorganizovat nebo doplnit tak, aby naprosto vyhovovaly vašim potřebám. Každá maminka, ale i každé miminko je jiné a tím pádem jsou odlišné i vaše společné potřeby od těch ostatních.

Pokud se přesuneme ke konkrétním tipům, pak by určitě ve vašem základním vybavení neměl chybět samozřejmě kočárek. Ten je vhodné kombinovat s nosítkem, protože tak můžete tyto metody střídat a dopřát si s miminkem kontakt nebo naopak jej postupně učit na jeho vlastní prostor. Kromě toho je potřeba mít přebalovací pult, nebo nábytek přizpůsobený tak, aby bylo možné si udělat doma prostor na přebalování.

novorozené dítě

K přebalovacímu okénku je určité vhodné doplnit toto místo o koš na použité pleny a také o všechny hygienické nezbytnosti. V případě péče o miminko jsme si jistě vědomi toho, že je důležité dbát na čisté prostředí. Proto neotálejte s nákupem hygienických pomůcek, plenek, čistících ubrousků, zásypů nebo přírodních olejíčků pro péči o jeho pokožku.

Další položkou je určitě kojenecké oblečení Kojeneckeobleceni.cz. Nebojte se experimentovat s barvami, stereotypy týkající se růžové pro holčičky a modré pro chlapečky, jsou již dávno pasé. Z materiálů se vyplatí sáhnout po čisté 100% bavlně nebo lnu. Tyto látky jsou velmi prodyšné a ideální na léto, protože pokožka vašeho miminka bude moci volně dýchat.