Zdánlivě nízký příjem může být ve skutečnosti dost vysoký

Možná jste si celý život mysleli, že vyděláváte slušné peníze, a právě jste se dozvěděli, že váš příjem je ve skutečnosti nepříjemně nízký. Kdo vám mohl takovou nepříjemnou pravdu sdělit? Jedině banka, která má na své klienty vysoké nároky, a pokud je jejich bonita špatná, tak jim nepůjčí ani korunu a jejich žádost o úvěr automaticky zamítne. Co na tom, že je váš příjem naprosto v pořádku, vždyť je to průměrný český příjem! Takže pokud se i vám stalo, že jste zjistili, že se svými příjmy při žádosti o bankovní úvěr neuspějete, tak zvolte to nejjednodušší možné řešení – vyrazte si půjčit peníze na jinou adresu.

poklad

Pokud jde o půjčky jako takové, tak nejlepší jsou samozřejmě ty v rodině anebo mezi přáteli. Jestliže takovou možnost máte, tak ji jednoznačně využijte, protože je dost pravděpodobné, že tak získáte ten nejlepší možný úrok, pokud vůbec nějaký, a tu nejdelší dobu splatnosti.

Nicméně ne každý má ve svém okolí zámožné lidi, a tak vám v opačném případě nezbývá nic jiného, než se vydat pro peníze do nebankovní společnosti.
To je ostatně poměrně dobrá volba, po bankovním úvěru ta nejlepší možná. Vždyť v nebankovní společnosti můžete získat úvěr, který bude skoro tak výhodný jako ten v bance! Bezproblémoví žadatelé získají nejnižší možný úrok, jaký vám nebankovní společnost může dát, a i když máte nějaký ten vroubek, tak ani to konečný úrok významně nezvýší.

pokadnična

V situaci, kdy banka prohlásí váš příjem za nedostatečný, je právě nebankovní společnost tím nejlepším možným řešením. U nebankovního úvěru je zásadní jen to, zda vyděláváte dost peněz na splácení půjčky i s úroky. Takže je jasné, že i u hypotéky bez dokládání příjmů budete muset svůj příjem doložit, a to bez výjimky. Na druhou stranu ani nižší příjem nemusí vadit, pokud budete skromní a vaše žádost o úvěr nepřekročí vaše finanční možnosti.