Zvelebte si balkon

Ať už bydlíte v bytě nebo naopak ve větším domě, jistě se u vás doma najde venkovní prostor zvaný balkon, o kterém víte, že by byla škoda ho nějak nezútulnit. A přitom se jedná o poměrně malou část vašeho bydlení, ze které můžete udělat příjemné místo pro odpočinek, relax a vytouženou pohodu nebo posezení s přáteli.

dívka na balkoně

..1 BALKON V BYTĚ

Bytové možnosti balkonu jsou poměrně chudé. Nezoufejte však, protože i z malého prostoru můžete udělat váš osobní kousek ráje a vytvořit si na něm pohodovou atmosféru, kterou oceníte především v letním období.

Co je nesmírně důležité je to, že žádný balkon se neobejde bez květin nebo rostlin. Jsou to právě ony, které z něho udělají útulné a už od pohledu příjemné místo, které si rozhodně budete přát navštívit. Výhodou je, že je můžete umístit na zábradlí a nezaberou vám tím pádem žádné místo, které chcete ušetřit. Na co musíte myslet, je i chytré řešení posezení. Minimálně dvě židle a menší stůl, umístíte na každý bytový balkon.

V letním období oceníte i trochu stínu, takže se nebraňte možnosti pořídit si výsuvnou stříšku nebo obyčejný slunečník.
dřevěné okenice

..2 PROSTORNÝ BALKON V DOMĚ

Dominantou balkonu v domě, je bezesporu jeho prostor. Ten je příznačný pro plánování většího posezení a nabízí tak větší možnosti k tomu, jak si na něm udělat pohodu a atmosféru, která vám dodá energii. Dle vašich možností zvažte i pořízení větších květin nebo okrasných keřů. Ty vám poskytnou nejen útulnou stránku, ale rovněž i soukromí. Posezení si můžete zvolit daleko větší a klidně i pohodlnější než v bytě.

Umístit si na něho lehátko, větší slunečník nebo klidně i menší gauč je něco, co vám v bytě můžou pouze závidět.

..3 Na co nezapomínat?

Každý balkon potřebuje především barvy. Abyste se v jeho prostoru cítili báječně a užívali si sluníčka a nepochybně i čerstvý vzduch, musíte mu poskytnout i barevné odstíny, které vám vaše jaro, léto a podzim – ještě více zvelebí.

Nezapomínejte tedy na doplňky, dekorace a klidně i volbu barevných podsedáků nebo menšího koberce, který dovede v tomto případě udělat velké zázraky.