Bylinky na podporu prostaty

Nejeden muž to určitě zná, různé problémy se zvětšenou prostatou, ale málokomu se chce o těchto nepříjemných věcech mluvit. V tomto článku se dočtete, jaké bylinky by Vám mohli pomoct. Ať už o tom nechcete mluvit s doktorem nebo hledáte vhodnější, lepší a hlavně přírodnější variantu řešení problému se zvětšenou prostatou, nebo chcete jen něco jako preventivní krok, tak jsou pro Vás bylinky na prostatu vhodnou volbou. Lze je totiž koupit i běžně v lékárně nebo na podobných místech.

Palmetto

Jaké bylinky pomáhají?

Jistě víte, že bylinek je spousta a jsou všude kolem nás, ale znáte i tyto bylinky?

Saw palmetto

Saw palmetto neboli serena plazivá. Tato bylinka by Vás mohla překvapit, protože v přírodě se jedná o druh zakrslé palmy a lze ji vidět jako okrasnou. Nejcennější jsou její plody, které mají mimo jiné účinek i na prostatu a mohou ovlivňovat i hladinu mužských hormonů. Ačkoliv je považována za neškodnou, citlivější jedinci by mohli pocítit slabou nevolnost.

Kopřiva dvoudomá

Kopřivu dvoudomou jistě všichni znáte. Je to jedna z našich nejznámějších bylinek, jejíž účinky jsou známy i našim babičkám a prababičkám. Také působí na více věcí. Její užívání se považuje za bezpečné. Pozor je třeba si dát na čerstvou kopřivu, především na její žahnutí, které by u Vás mohlo způsobit i silnější alergickou reakci.

Kopřiva

Vrbovka

Vrbovka je další z bylinek, která má účinek na mužské pohlavní i močové ústrojí. Je proto často součástí bylinných čajů a směsí.

Slivoň africká

Slivoň africká je poslední z bylinek, která má významnější účinek na mužskou prostatu. I tato bylinka má řadu dalších pozitivních účinků. Při jejím správném užívání se považuje za bezpečnou, ale i tak může u citlivějších jedinců vyvolat přechodné zažívací potíže. Ještě zmíníme jednu rostlinku a tou je Kotvičník Kotvičník zemní znali a využívali už staří Číňané a Indové. V tradiční medicíně byl využíván pro svoje příznivé účinky na srdce. Zvyšuje také libido. Říká se také, že je močopudný s že má pozitivní vliv na imunitní systém. Užívání je bezpečné, jen výjimečně se vyskytují drobné zažívací potíže.