Co dělat, když mám pozitivní antigenní test?

Pokud máte možnost, určitě se testujte i sami doma a nečekejte na to, až dostanete od lékaře žádanku. Je to výborný způsob prevence, především ve vztahu k ostatním lidem, které chráníte před možným přenosem z vaší strany.

Kdy si udělat test? Udělejte si ho vždy, pokud máte příznaky, které by odpovídali nákaze koronavirem. Můžeme mezi ně řadit kašel, vysokou horečku, únavu, bolest hlavy, bolest kloubů a svalů, zimnici, zažívací potíže jako nevolnost či průjem nebo také ztrátu čichu a chuti. Podobné příznaky mají i další virózy, proto může být těžké odlišit koronavirus od jiné nákazy. K tomu vám může dopomoci domácí testování.

corona

Nevíte, jaký test si pořídit? Vyzkoušejte cenově dostupné testy od značky Vivadiag. Dají se koupit ve velkých balení, takže za výhodnější cenu a budete mít jistotu, že vždy když budete potřebovat, budete mít po ruce antigenní test, kterým se otestujete a za pár minut budete znát výsledek. Testy jsou velmi spolehlivé a šetrné. Odběr se provádí stěrem z kraje nosu, tudíž se jedná opravdu o velmi neinvazivní odběr, který zvládne doma každý.

pandemie

A co tedy dělat, pokud nám vyjde pozitivní test? Neprodleně kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. Ten vás pošle na PCR test, který s jistotou prokáže případnou nákazu koronavirem. I když nebudete mít ještě výsledky PCR testu, postupujte, jako byste byli skutečně nakažení. Pokud musíte na testy cestovat veřejnou dopravou, chraňte se respirátorem. Lépe by ale bylo, pokud byste zvolili jako dopravu auto. Jestli bude v autě někdo s vámi, oba se chraňte respirátorem. Nechoďte již nikam do obchodů či mezi lidi. Poproste blízké, aby vám nakoupili a vyhýbejte se jakémkoliv bližšímu kontaktu s nimi. V případě nezbytného kontaktu opět použijte vy i blízcí respirátor. Stejně tak dezinfekci určenou pro hubení virů. Odpočívejte, užívejte léky na snížení teploty a dbejte na rady vašeho lékaře.