Kde je poskytována nebankovní americká hypotéka

Nejprve je nutné si říci, co to vlastně nebankovní americká hypotéka Hypotéka bez registru je. Jedná se o způsob financování bydlení, který byl poprvé uplatněn ve Spojených státech amerických a dodnes je tam nejčastějším typem hypotéky. V našich končinách se však jedná o poměrně novou věc, která doposud není příliš rozšířena, ač si získává stále větší oblibu.
muž s penězi a kalkulačkou.jpg
Hlavním rozdílem oproti té klasické je to, že u tohoto typu není potřeba ručitele ani nikoho podobného, neboť dlužník ručí onou koupenou nemovitostí. Ta je legálně až do úplného splacení celé částky majetkem hypoteční společnosti, která peníze poskytla, ač je dlužník může samozřejmě běžně využívat. Je pouze omezen ve svých právech s ním nakládat. Nemůže jej například jen tak prodat, neboť není vlastníkem.

Ovšem ani zde neexistuje pouze jeden typ. Velmi populární je varianta bez registru, kdy potenciální klient není při žádosti prověřován v registru dlužníků, což je jinak běžná praxe nejen finančních společností, která má zajistit, že zákazník bude schopen řádně splácet dle dohodnutého splátkového kalendáře.

Tím se otevírají dveře k vlastnímu bydlení i těm, kteří v registru jsou, byť ne třeba vlastní vinou a jejichž dluhy jsou již dávno splaceny. Na druhou stranu je fakt, že stále jde o zvýšené riziko pro firmu. Ta jej proto alespoň částečně kompenzuje vyššími úroky i poplatky. Ví totiž, že si to může dovolit, neboť žadatelé zkrátka nemají jinou možnost.investice.jpg

A kdože ji tedy poskytuje? Jak již z názvu vyplývá, nejedná se o produkt, který by vám nabídli v bance. Pokud máte o americkou hypotéku zájem, musíte se obrátit na některou z mnoha firem, specializujících se na nejrůznější druhy půjček. Pouze zde je k dispozici. Je to proto, že banky mají poněkud přísnější pravidla a normy, které musí dodržovat, a dokud se nezmění zákon, není tento typ hypotéky v souladu s předpisy, které musí dodržovat. Proto jej nemohou nabízet.

Pokud však o něj opravdu stojíte, jistě velmi brzy najdete solidní firmu, která vám tento produkt poskytne. Jen se napřed důkladně ujistěte, že nemovitost, kterou si takto chcete koupit, je skutečně ta pravá, neboť tam budete žít desítky let.