Místo cukru stévie!

Snaha zhubnout a dodržovat trvale zdravý životní styl je často předčasně ukončena neukojitelnou touhou po sladkých pokrmech a dezertech, kterým prostě za žádnou cenu nedokážete odolat. Pravdou je, že nemusíte, jen si pečlivě vybírejte! Pokud jsou právě sladkosti vaší vášní tak faktem je, proč se jich zbavovat, život bez nich by nestál za nich a nebyl by tak sladký Ano sladký, to bude pořád, ale pokuste se omezit na minimum klasický cukr, přislaďte si raději stévií!

dezert s jahodou a rybízem

Samozřejmě ke zdravému životnímu stylu patří kromě dostatku pohybu také úprava jídelníčku. Avšak vše se dá ošálit. Jen zkuste z bílého cukru přejít na v tropech pěstovanou strií, která je přírodním sladidlem a ode dneška také naším nejlepším přítelem v kuchyni. Kromě toho, že je možné ji využít do dezertů místo cukru jsme s ní schopni osladit třeba i naší ranní kávičku. Je na nás, zda si zakoupíme formu tablet, prášku nebo kapek, vše je chuťově i obsahově stejné, záleží jen na tom, co nám nejlépe vyhovuje při užívání.

Stévii kde koupíte na nakliceno, je velmi široký výběr hlavně mezi stélovými kapkami, které jsou navíc dochucovány aromaty různých ovocí i jiných příchutí.

A v čem je tento způsob slazení lepší a zdravější než právě nejčastěji využívaný cukr? Důvod je jednoduchý. Sladkost není založena na obsahu sacharidů. Důležitá je báze glykosidů, ty mají 300krát větší sladkost než cukr. Takže jí k oslazení využijeme navíc opravdu velice málo. Kromě toho, že je nám skvělým sladidlem, je zároveň prostředkem přírodní medicíny, využívala se například proti pálení žáhy nebo cukrovce. Stévie je taktéž sladilo, které nenapomáhá při tvorbě zubního kazu.

dort s ovocem

Spousta receptů, kde je právě toto sladidlo využito místo běžného cukru, naleznete nejen na internetu, ale i v různých zdravých kuchařkách. Uvidíte, jak snadné je připravit zdravý a hlavě velice chutný dezert, který si oblíbí celá vaše rodina i přátelé.