Víte, jaká bonita je ideální?

Potřebujete zlepšit svou finanční situaci? Pomýšlíte na půjčku? V tom případě byste se měli ještě před tím, než o ni požádáte, seznámit s podmínkami, které musíte splnit, abyste ji mohli získat.
To, o co se budou poskytovatelů půjčky zajímat v první řadě, je vaše bonita. To znamená, zda je vaše finanční situace taková, abyste zvládli půjčku splácet i s úroky. Získat rychle peníze je pěkná věc, nicméně vždy je potřeba počítat s tím, že je budete muset měsíc co měsíc splácet, a to navíc s navýšením o úroky. A samozřejmě existují i půjčky, které se vám mohou pořádně prodražit.
peníze pod mikroskopem
Pokud jde o to, jakou máte bonitu, budou poskytovatelé zkoumat jak vaše pravidelné měsíční příjmy, tak i výdaje. A někdy se můžete opravdu divit, protože zejména v klasické bance vám při výpočtu skutečné příjmy poníží a výdaje navýší. Takže i v případě, kdy máte naprosto běžný, průměrný plat, můžete nakonec zjistit, že se svou žádostí v bance neuspějete.
Pakliže jste naprosto přesvědčeni o tom, že vám splácení nebude dělat ani ty nejmenší potíže, zkuste to o dům dál, v nebankovní společnosti. Požádejte o hypotéku bez dokládání příjmů.
Název této půjčky je poměrně zavádějící, protože svou finanční situaci budete muset na každý pád doložit. Nicméně nebude posuzována tak přísně, a naopak střízlivě. Zkrátka podle skutečnosti, bez znevýhodňujících koeficientů.
pokladnička, bílé prasátko
Jenže pokud jde o nebankovní úvěr, je zde ještě něco – ručení nemovitým majetkem. Zatímco bonita je první podmínkou úspěchu, kterou musíte mít, ať už požádáte o cokoli a kdekoli, ručení nemovitostí je specifické právě pro nebankovní úvěry.
Na druhou stranu, dodat tu pravou záruku nemusí být nijak složité, protože ručit majetkem můžete nejen vy sami, ale klidně i libovolná třetí osoba, která s tím bude souhlasit – váš spoluručitel.
Za záruku můžete zvolit libovolný druh majetku, a pokud budete bez potíží splácet, můžete ho užívat bez omezení, takže si půjčky vlastně ani nevšimnete.