Síťový marketing

Chodíte do zaměstnání, kde jste jednou měsíčně vyplácen svým zaměstnavatelem za odvedenou práci. Máte pravidelný pracovní režim. Můžete pod sebou mít další podřízené, anebo být posledním článkem. Důležité je, že jste součástí nějaké firmy a nepracujete sám na sebe.

Láká vás ale osamostatnit se a zkusit si pracovat sám na sebe. Na klasické podnikání si nevěříte, nebo nemáte nápad, v čem byste mohli podnikat. Nevidíte mezeru na trhu, kterou byste svým nápadem mohli zaplnit. I přesto existuje řešení, už jste slyšeli o tzv. síťovém marketingu? Někdy se používá termínu MLM, neboli multi level marketing.

Co si představit pod MLM? Jedná se o nejrozšířenější formu odměňování distributorů, tedy vás, za přímý prodej nějaké značky spolu se servisem k tomu patřícím.

Jaké jsou jeho výhody:

• nad sebou máte zkušeného školitele, který vás ze začátku vede,
jste pánem svého času – je jen na vás, kolik času vložíte do svého podnikání,
• MLM můžete dělat i pře své stávající práci a zkusit si to,
• točí se zde obrovské peníze,
• můžete si budovat síť pod sebou,
• dostane vstupní školenía veškerá další vzdělávání bývají pro registrované členy zadarmo nebo online dostupné.

Nevýhody existují samozřejmě také. Největší z nich vidíme v nutnosti nabízet produkt, umět ho prodat. Někdo by to nazval vnucováním se okolí s něčím, co ostatní třeba nechtějí, nebo nepotřebují. V tomto případě je důležité si vybrat takovou značku produktu, kterou sami užíváte, nebo je vám blízké její zaměření. Nemůžete prodávat nebo nabízet něco, čemu sami nevěříte. Už jen proto, že byste působili nedůvěryhodně na vaše potenciální klienty.

Závěrem jmenujme některé z nejznámějších značek fungující na MLM systému:

Herbalife – buněčná výživa, produkty pomáhající vyživit tělo a tím hubnout nebo přibírat dle přání klienta,
Mary Kay – kosmetika,
Amway – první firma fungující na principu MLM.

Začít podnikat nikdy nebylo snazší.