TOP 5 barev podzimu

Přestože je počasí v podzimních měsících už chladnější než v létě, dříve se stmívá a příroda budí celkově smutnější usínající dojem, podzim je typicky nejbarevnějším ročním obdobím, ve kterém přímo bují touha sáhnout po některé z teplých barev. Vidíme je všude – na stromech, na zemi na spadaném listí, na podzimních dekoracích, v záři krbu a podobně. Jaké barvy patří mezi podzimních TOP 5?
červené listy
1) Vínová
Mezi méně dráždivé odstíny červené patří bordó, vínová, okrová. Tato teplejší varianta rudé se skvěle hodí téměř ke všem barevným typům, protože tvoří skvělý kontrast se světlou pletí a tmavší halí do elegantního tónu.

2) Okrová
Barva hořčice nebo slunečnic, je zalitá slabším podzimním sluncem, které má navzdory snižující se teplotě stále ještě možnost vás dobře prohřát. Na pleteném svetru nebo šále se vyjímá, na tmavovláskách vynikne i čepice tohoto tónu. V posledních letech slaví boom i v kalhotové módě, protože skvěle oživí i jinak naprosto běžný kancelářský outfit.
listnatý strom
3) Lesní zeleň
Tmavě zelená evokuje ranní probouzející se les, rosu na jehličí, sbírání hub s rodinou, ale i močály a mech. Příroda pomalu se ukládající k zimnímu spánku se do tmavě zelené postupně barví celá. Této barvě by se měly vyhnout především sněhurkovité typy žen, které by v ní mohly vypadat až mrtvolně bledé.

4) Šedá
Modré obloze podzim moc nepřeje, ale dramatická mračna by se po ní honila v jednom kuse. Dodejte svému oblečení stejné drama s šedivou barvou, která v kombinaci s ostatními barvami světlých, výrazných a zářivějších odstínů nemusí být rozhodně nudná.
vyloupané kaštany
5) Čokoládová
Hnědá nemusí být ani usedlá, ani pro starší dámy pokud najdete její správný odstín! V kombinaci s dalšími barvami čokolády, jako je bílá, béžová, černá a oříšková, může vytvářet skvělé teplé variace. S pastelovou paletou zase dodá vašemu modelu na vážnosti, takže můžete kombinovat i se šílenostmi v podobě zářivé růžové či žluté!