Zajímavosti o lidské krvi

Krevní skupina nula

Že existují čtyři základní krevní skupiny, se učí děti na základní škole. Na tomto faktu stojí a padá veškerá práce transfuzních stanic. V této souvislosti bychom měli vyzdvihnout krevní skupinu 0. Ta má ve světě hned tři prvenství. Tím prvním je fakt, že tato skupina s plusovým faktorem je nejrozšířenějším typem krve na světě. Naopak nula Rh mínus je jedinou skupinou, kterou může dárce darovat všem lidem, bez výjimky.
A třetím prvenstvím je přitažlivost pro komáry. Ti doslova milují lidské exempláře s „nulou“, přitahují je specifickou „vůní“ a takového člověka snadno identifikují. Komáry pak o něco méně zajímá skupina A a pak B a teprve daleko za nimi AB. O skupině nula je také známo, že je to nejvíce „živočišná“ krev, mají ji většinou lidé konzumující maso, což je dáno geny po předcích.
krevní plazma
Vegetariány jsou naopak (většinou, ne vždy) lidé s typem AB.
V souvislosti s krevními typologiemi je známa ještě jedna zajímavost. Právě zmiňovanou „nulu“ mají všichni obyvatelé indiánského kmene z pralesů Jižní Ameriky s názvem Bororo. Možná si v této souvislosti vybavíte film ze 70. Let o mimozemské civilizaci z Plejád, která v této oblasti hledala léčivé byliny. Bororové údajně navíc vykazují velmi silný imunitní systém, jejich žaludeční kyselina je silnější než u běžné populace, což je také specifické pro skupinu nula, a díky tomu se rovněž dožívají i vyššího věku.
červené krvinky

Zlato

Lidská krev obsahuje mnohé vzácné prvky, jedním z nich je zlato. Průměrně se ho v krvi nachází zhruba dvě desetiny miligramu, znamená to tedy, že kdybychom chtěli vydolovat přibližně tolik zlata, aby se z ní dala vyrobit jedna osmigramová mince, museli bychom usmrtit zhruba 40 tisíc osob. Že krev obsahuje zlaté částečky, věděli i nacisté, a ti si dobře promysleli, že by nemělo smysl kvůli tak nepatrnému množství masově vraždit. Přesto se jim podařilo zabít desítky milionů nevinných obětí v koncentračních táborech.