Automobilová výstava

Mezinárodní automobilová výstava, německy nazývaná Internationale Automobil Ausstellung, patří k největším, nejrozsáhlejším a nejdůležitějším akcím pro všechny, kteří mají zálibu v autech. Dokonce účastníci minulých ročníků mohli spatřit některé doposud nepředstavené modely právě na této akci.
nulová rychlost
Jak už z názvu vyplývá, jedná se o akci pořádanou v Německu, konkrétně ve Frankfurtu nad Mohanem. Koná se zde jednou za dva roky, a to v lichých létech. Sudá léta patří velmi podobné akci, ovšem pořádané v Paříži. ZpravidlaIAA můžete navštívit na přelomu září a října.
Mezi největší vystavovatele patří samozřejmě tamní firmy, jedná se o největší německé producenty, a to Mercedes-Benz, BMW a AUDI, je obecně známo, že zrovna tyto automobilky nešetří na výbavě svých produktů, tak není důvod proč by neměly investovat do výstavy, která jim zajistí propagaci.
Minulá výstava sčítala skoro 1 milión návštěvníků z celého světa. Nejbližší můžete navštívit 12.-22.září 2019. Na výběr je několik druhů vstupenek, za nejdražší můžete zaplatit až 500 Euro, ovšem za klasickou denní prohlídku zaplatíte 15 Euro – pokud výstavu navštěvujete o víkendu, v týdnu je cena nižší, za 13 Euro. Pokud lístek věnujete někomu jako dárek, uhradíte 19 Euro (vstupenku lze vytisknout i doma jako eticket). Studenti mají vstup levnější, uhradí 8,50 Euro, je tu i možnost zúčastnit se pouze odpoledního programu, to si potom zaplatíte 9 Euro. Existují i další možnosti koupě, zde jsou zmíněny jen základní.
výstava aut
Nejedná se pouze o výstavu nových modelů, které mají znamenat přelom ve světě automoto, ale rovněž se můžete zúčastnit konferencí na různá témata, například jaká řešení hodlá automobilový průmysl použít, aby co nejméně ovlivňoval globální oteplování, umělá inteligence a úsporná jízda v centru města. Do různých debat můžete přidávat své nápady na řešení těchto situací.