Dar hodný pána tvorstva

Výběr těch správných dárků je někdy pořádný oříšek a ne vždy to může dopadnout dobře. Vánoční svátky, oslavy během roku, výročí, to všechno jsou příležitosti, kdy se snažíme druhého obdarovat, udělat mu radost, nejlépe nějakým jedinečným a neokoukaným dárkem, něčím, co ještě nemá a po čem, alespoň si to tak myslíme, prahne. U žen to je přeci jen o něco jednodušší, květinou nikdy nic nezkazíte, stejně tak nějakým pěkným šperkem nebo romantickým zážitkem.
podnikatel u okna
Ale co darovat muži? Pokud se jedná o člena rodiny, znáte ho celý život, tím jste ve výhodě, ale na druhé straně už může dojít k tomu, že se budete opakovat a budete bez inspirace. Jestliže jste s někým ve vztahu, ať už v kamarádském nebo partnerském pouze krátkou dobu, mínusem v tomto případě je, že daného člověka ještě zcela neznáte, při výběru dárku tak může dojít i k tzv. šlápnutí vedle.
šťastný muži
1) Naslouchejte, i sebemenší maličkost, zmínka nebo jiný náznak vás mohou přivést na tu správnou cestu při výběru.
2) Zkuste se dívat očima obdarovávaného muže.
3) Praktičnost. Muži jsou prostě jiní než ženy a některé věci jsou pro ně prostě zbytečné a nepraktické a jejich využití pro ně není nijak prospěšné.
4) Radost a nadšení by mělo být na straně obdarovávaného, nikoliv na vaší. I když je jasné, že se jen těžko pořizuje dárek, který vám nic neříká a vás samotného nijak neoslovuje.
5) Soustřeďte se na záliby a koníčky, trávení volných chvilek. Radost můžete udělat i zajímavě stráveným zážitkem s trochou adrenalinu, třeba jízda v nadupaném autě, let balónem, úniková hra atd.
6) Méně znamená více i v tomto případě. Drahé dary nebo jiné okázalosti mohou spíše než radost způsobit pocit trapnosti. Nemusíte se rozhodně finančně zruinovat, někdy potěší i dárek za pár set korun než za tisíce.
7) Nebojte se zeptat, nenápadně sondujte, ten správný nápad se určitě dostaví.
8) Nenechávejte nic na poslední chvíli, darovat něco jen tak, aby se neřeklo, je asi to nejhorší.