Nabijete a jedete

V dnešní době se nestále řeší možností ekologické dopravy. Samozřejmě, že tím nelepším způsobem, jak se přepravovat je použití klasického bicyklu. A to i na středně dlouhé vzdálenosti. Tímto způsobem se můžete dopravovat do práce nebo za kamarády. Samozřejmě, že nejde takto jezdit nakupovat nebo dokonce převážet těžší tělesa, k tomu už auto potřebovat budete, ale na normální projížďku to stačí bohatě. Navíc tímto způsobem zlepšíte své zdraví, což je další plus. Ne každý však má fyzičku na to, aby mohl takhle jezdit. A pro ty zde existuje alternativa ve formě elektrického kola.
jízdní kolo ebike

Takřka ekologická doprava

Jedná se v podstatě tak trochu o kombinaci tradičního bicyklu a motorky. Vzhledem k tomu, že bicykl je poháněn pouze silou člověka, je zcela ekologický. Za to motorky moc ekologické nejsou. Elektrokola jsou v tomto ohledu někde v půlce, ale spíše se blíží k běžnému kolu. Přeci jen, jejich motor je poháněn elektřinou, kterou vyrábí vesměs uhelné elektrárny a baterie se pak musí k tomu všemu ještě ekologicky zlikvidovat. Ovšem na druhou stranu motor sám o sobě nevytváří ani do ovzduší nevypouští žádné zplodiny, takže sám o sobě škodlivý rozhodně není.
shimano kolo
Je to pro každého
Z předchozích řádků by se možná mohlo zdát, že elektrokola jsou určena pouze pro línější cyklisty, případně pro jedince v důchodovém věku, kteří již tolik sil nemají, ale i přesto se chtějí projíždět. Ovšem není to pravda. Možnosti tohoto dopravního prostředku v hojné míře dokáže využít úplně každý, a to i kovaný sportovec. Ne vždy totiž má člověk síly k tomu, aby zdolal třeba strmý kopec nebo dojel bez zastavení na druhý konec republiky. V takových okamžicích stačí zapnout pouze motor, který pomůže obtížné úseky zdolat a cyklistovi dopřeje trochu odpočinku bez nutnosti zastavit. Vzhledem k tomu, že elektrická kola se běžně prodávají v mnoha provedeních, mohou si svůj dopravní prostředek koupit jak milovníci horských sjezdů, tak i lidé, kteří se pohybují na kole převážně pouze po městských aglomeracích. Každý si vybere.