Kabelka za pár korun!

Už jste někdy s hrůzou zjistili, že vaše kabelka se vám nehodí k botám a novou si jít koupit již nestíháte, nebo právě přemýšlíte, jak zabavit svoji dceru? Máme tu pro vás skvělý návod, jak si vyrobit kabelku doma! Můžete si být opravdu jistí, že s výsledkem budete spokojeni vy i vaše dcera.

žena s kabelkou

Budete potřebovat:

· 2 druhy silné (tvrdé) látky, ze kterých kabelku vyrobíte

· Dlouhý šátek nebo stuhu (doporučuji delší šátek)

· Nůžky

· Fixka

· Nit a jehla

· Talířek, hrnec nebo velké kružítko

· Popruh ke kabelce

Dle potřeby a vkusu:

· Korálky

· Flitry

· Fixky na textil

Postup práce:

1. Nachystáme si látku, talířek, hrnec nebo kružítko a fixku. Pomocí talířku obkreslíme na látku kružnici. Podle velikosti kruhu, bude vaše kabelka velká. Pokud tedy chcete kabelku větší, je třeba udělat větší kružnici.

2. Následně vezmeme nůžky a kruh vystřihneme. Krok číslo jedna a dvě opakujeme i s druhým kusem látky.

3. Poté co máme dva kruhy vystřižené, je nutné přišít je k sobě tak, aby vznikl jeden totožný kruh. Pokud bychom použili jen jeden díl látky, kabelka by nám nedržela tvar.

4. Do kruhu uděláme rovnoměrně po obvodu malé dírky, jimiž budeme moci protáhnout šátek. Pokud máme, použijeme k těmto účelům děrovačku, pokud ne, vystačíme si s obyčejnými nůžkami. Ideální je sudý počet dírek. Dále bude vypadat hezky, pokud dírky budete mít rozmístěné stejně daleko od sebe a od okraje látky.
kabelka z blízka

5. Následně do dírek navlečeme šátek. Navlékáme jednou dírkou dovnitř a druhou ven. Poté co se nám dva konce šátku spojí, uděláme z nich velkou mašli.

6. Nakonec připevníme tašce popruh. Ten připneme k šátku.

A je to! Originální kabelka je hotová! Nyní záleží již na nás, zda chceme kabelku nějak dozdobit, či upravit. Pokud chceme, aby kabelka stála rovně na zemi, můžeme její spodek zpevnit nějakou další tvrdou látkou.

Tip: Pokud děláme kabelku s dětmi, jistě ocení, pokud si budou moci kabelku dozdobit flitry či pokreslit fixkami na textil. Další zajímavou variantou jsou korálky přilepené k tašce.